חן שמילו

מנכ"ל העמותה

חן הנו בוגר יחידה 8200 ומשרד ראש הממשלה, עורך דין במקצועו. חן שימש בתחילת דרכו המקצועית יועץ פרלמנטרי ליו"ר סיעה בכנסת ה-18, ולאחר מכן התמנה לראש תחום מדיניות ציבורית בהסתדרות הרפואית. במסגרת תפקידו זה, הוביל את פורום בריאות הציבור ונמנה על מקימי החברה לרפואת להט"ב. בשנת 2018 מונה חן למנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, עמותה ארצית המובילה את המאבק ב-HIV ובסטיגמה החברתית נגד א.נשים החיים עם הנגיף. 

חן ניהל את תוכנית ההאצה והקהילה 8200 אימפקט בעמותה. במסגרת זאת, הוא גם ייסד את תוכנית 8200 קקטוס ביחד עם אוניברסיטת בן-גוריון, וכן יצר שותפות עם מכון החדשנות והטכנולוגיה של האיחוד האירופי בתוכנית פוסט ההאצה Calling2Scale. כמו כן, חן היה שותף להקמת תוכנית לסטרטאפים יפנים מאזור טוהוקו, האזור שנפגע ברעידת האדמה בשנת 2012.  

חן הוא בוגר בהצטיינות של תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במשפט ציבורי של אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו. בשנים 2017-2018 השתתף בהצלחה בתכנית Hubert Humphrey Fellowship בתחום ניהול ומדיניות בריאות הציבור בארה"ב כחלק מקרן Fulbright של מחלקת המדינה האמריקאית. 

בנוסף, חן הוא בוגר הכשרה של מנהלי.ות חדשנות מטעם המכון הישראלי לחדשנות וכן תוכנית להכשרת מנהלי עמותות של מתן משקיעים בקהילה.