סיום שנת הלימודים בתכנית החינוכית של עמותת בוגרי 8200

תכנית TechLift של עמותת בוגרי 8200 פועלת להעצים ולהעשיר בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית כבר מעל ל-5 שנים! 

השנה חנכנו תכנית פיילוט חדשה במסגרת שיתוף פעולה בין התכנית החינוכית של עמותת בוגרי 8200 ועמותת "אחריי" - תכנית "אחרייTech". התכנית החדשה אפשרה את הרחבת פעילותה של תכנית TechLift ל-17 יישובים נוספים בנגב ובגליל. במסגרת הפיילוט בוסס שיתוף פעולה עם אכ"א וחטיבת הצנחנים על מנת לאפשר לבוגרי התכנית להיחשף ולהתקבל למגוון תפקידים טכנולוגים בצה"ל. בחודש יוני האחרון חגגנו סיום מוצלח של שנת הלימודים הראשונה במסגרת אירוע סיום ותחרות מיזמים של חניכי וחניכות התכנית במתחם JVP בירושלים. לאירוע הגיעו חניכים וחניכות מכלל סניפי הפעילות בארץ להציג את הפרויקטים עליהם עבדו במהלך השנה. 
בשנת הלימודים הקרובה (תשפ"ב) תתרחב תכנית אחרייTech ליישובים נוספים בפריפריה, וצפויה לקלוט כ-650 נערים ונערות לשורות התכנית.

אחרייTech פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות בישראל, עמותת אחריי ובתמיכת חברות שונות במשק: Elbit, CyberProof, CheckPoint, Houzz ועוד! לקראת השנה הבאה אנו מחפשים חברות וארגונים נוספים אשר יצטרפו למעגל השותפות שלנו - אתם/ן יותר ממוזמנים/ות לפנות אלינו בנושא!

במקביל לפעילות התכנית החדשה, TechLift הפעילה פעילויות שנתיות וקורסי הקיץ במסגרת שותפות עם קרן קימת לישראל, במרכזי מורשת קק"ל בקרית מלאכי ונוף הגליל. הקורסים שפעלו במהלך שנת הלימודים האחרונה עסקו בתכנות וביזמות, רובם בדגש על הנגשת שפת התכנות Python לבני/ות נוער מרקעים מגוונים, ללא מיון או סינון וללא צורך בידע מקדים. הקורסים שפותחו ע"י בוגרי 8200, הינם הקורסים היחידים בארץ המנגישים שפת תכנות לנוער כבר מכיתה י' ללא מיון וסינון, והציעו התמחויות שונות כגון: פיתוח משחקים מחשב, פיתוח אפליקציות ופיתוח אלגוריתמים של בינה מלאכותית.

בחודש יולי יצאו חניכים וחניכות המשתתפים בקורסי הקיץ של התכנית לסיור בחברת Cybereason בתל אביב ובמסגרת הסיור הם נכחו בשלוש הרצאות מעוררות השראה בנושאי סייבר וטכנולוגיה. את ההרצאות העבירו מומחי סייבר מטעם החברה ובוגרת יחידה 8200, דנה רוזנפרד, סטודנטית לתואר שני באונ' MIT. את סיום פעילות הקיץ ציינו בהאקתון שהתחלק בין הערים נוף הגליל וקרית מלאכי, בו לקחו חלק כ-50 חניכים וחניכות!

לאחר השלמת חמש שנים של פעילות תכנית TechLift, אנחנו מתחילים לראות את השינוי החברתי שעמותת בוגרי 8200 מובילה בפריפריה. יותר חברות וארגונים חוברים לפעילות החשובה שלנו ויותר בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית חשופים/ות לחינוך טכנולוגי גבוה המרחיב את תמונת העתיד שלהם/ן, בין אם במסגרת השירות הצבאי ובין אם בחשיפה לסקטור ההייטק הישראלי. 

הכוונה שלנו ברורה - לפעול בקנה מידה ארצי, עם אלפי נערים ונערות ולייצר מוביליות חברתית אמיתית, במסגרת פעילות המונגשת לא רק למצטיינים או לבעלי היכולת הכלכלית, ושואפת לצמצום הפערים הדיגיטליים והחברתיים בישראל תוך מתן הכלים והמיומנויות של המאה ה-21 לכלל בני ובנות הנוער בארץ.